İncelenmek üzere bu yazıyı rapor etmek istediğinizi onaylayın.


cemil meriç sağlık ocağı telefon

cemil meriç sağlık ocağı telefon konusunda katılımda bulunarak puanlar kazanın, & bu hak ettiğiniz puanlar vasıtasıyla sitemizin siz değerli kullanıcılarımıza vadettiği benzersiz hediyelerden bir tanesini alabilirsiniz.

“cemil meriç sağlık ocağı telefon“ için burayı ziyaret edin!!

Giriş yaparak puanlama sekmesinden hediyenizi şimdiden belirleyin!


cemil meriç sağlık ocağı telefon soranzi.com’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Alerji Hastalıkları, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Neonatoloji, Perinatoloji, Psikiyatri, Radyoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.

Hastanelerin birimleri ve ilgi alanları

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman hekimler tarafından incelenmektedirler.

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Patoloji: Pataloji bölümünde cilt hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun her kısmında kendini gösterebilen, virüsler tarafından oluşturulan ve bir kısmı bulaşıcı olabilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen tüberküloza kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından tedavi edilebilmektedir.

Hematoloji: Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının kesin teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının tanısı amacına yönelik cilt alerji testleri yapılır. Uykuda solunum rahatsızlıkları ani ölüm gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en önemsenmesi gereken hastalıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren bir branştır. Çocukların büyüme çağında çene gelişimi, Ortodontist tarafından takip edilmelidir. Gelişme çağındaki çocukların düzgün diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

Hastane içerisinde yüksek ses tonuyla konuşmak diğer hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden azami özen gösterilmelidir. Yattığınız klinikte sizlere teslim edilen tüm ekipmanların kullanımında dikkatli davranınız.
Tuvaletleri temiz kullanın.
Herhangi bir eşyanızın çalınması veya sahibi belirsiz bir çanta gördüğünüz durumda ilgili bölümün sorumlu güvenlik personeline haber vermeyi ihmal etmeyin.
Şahsi eşyalarınızı odanızda bulunan dolapta toplu şekilde muhafaza ediniz.
Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi bulunmasına özen gösterin.
TV seyrederken sesi fazla açmamaya özen gösterin.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda mutlaka yetkililerden yardım talep edin. Araçlarınızı kurumun otoparkında hastalara ayrılmış yerlere ve başka arabaların çıkmasına engel olmayacak şekilde bırakın.
Sağlık kurumuna giderken yanınızda sadece bir refakatçi bulunması doğru olur. fazla kişi gereksiz kalabalık meydana getirir bu sebeple sağlık çalışanlarının rahatlıkla çalışmalarına engel olur.
Randevunuza vaktinde gelmeye dikkat ediniz.
Hastaneye gidiyorsanız size verilen saatten en az yarım saat önceden giderek, gerekli kayıt işlemlerini halledebilirsiniz.
Hasta olmadıkları sürece sağlık kurumuna yanınızda küçük çocuk götürmeyin.
Sağlık kurumuna içecek götürmeyiniz.
Refakatçiler, kendilerine verilen yaka kartını bulundurmalıdır.
Doktorlara ve öteki hastalara anlayışlı olunuz. Sağlık kurumlarının size ait olduklarını ve hastane çalışanlarının size hizmet ettiğini hatırlayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna göre belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Doktor vizite saatlerinde rahat çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekir.
Doğum bölümlerinde erkeklerin kalması uygun olmaz.
Canlı çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaktır. Odalardaki yataklar tertipli kullanılmalıdır.
Aydınlatmalar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Tercihinize göre ister mobil telefonla veya ev telefonundan ALO 182 servis hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevu ayarlayan bireyin değil tedavi görecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu operatörlere belirtiyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumu göz önüne alınarak sizlere bilgilendirme yapıp uygun randevu tarihini aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini veya zamanını başka zamana almak için Alo 182 hattından değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Bağlantıdaki siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ve şifre, eposta adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu alan kimsenin değil de sağlık hizmeti alacak şahsın TC kimlik No’sunu ilgili yere giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten hemen sonraki aşamada, doktora görünecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak randevu saat ve günü seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veyahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız bu web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.Uyarıları kaldırırsanız bir daha bu konuya kayıt olamazsınız. Email Uyarılarını Kaldırma işlemine devam etmek için onaylayın.


İlk Cevap Yazan Siz Olun!

Bu Soruya Cevap Verebilmek için Giriş Yapmalısınız

Hemen sorunu sor:

Soru sormak, yorum yapmak, puan ve hediyeler kazanmak için Giriş Yap

Hemen sorunu sor: