İncelenmek üzere bu yazıyı rapor etmek istediğinizi onaylayın.


kesintisiz deyiş dinle

kesintisiz deyiş dinle hakkında yanıt sağlayarak puanlar toplayabilir, ve kazanılan puanlarla sitemizin sizlere vereceği harika hediyelerden birini seçebilirsiniz.

“kesintisiz deyiş dinle“ için hemen ziyaret edin…

Giriş yaptıktan sonra puanlama menüsünden armağanınızı şu anda seçin!


kesintisiz deyiş dinle Okuyucularımızın doğru yazılara en kısa yoldan erişebilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla detaylı derlemeler hayata geçirdik. kesintisiz deyiş dinle yazımızı incelerken vurgulanan uyarıları incelemeyi ihmal etmeyin. Bir daha aradığınızda kolayca yazılarımıza girebilmek için soranzi.com’u tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Portalımızda yazılmış her sağlık bilgileri, askiplopedik kaynaklar ile internet veri bankaları kapsamlı incelenerek meydana getirilmiştir. Araştırma yapmış olduğunuz hastalık ile alakalı detaylı bilgi almak için alt taraftaki linke hemen tıklayarak ve ulaştığınız sayfada, ilgili bölümüne basarak bilgi almak istediğiniz hastalığı listeden seçebilirsiniz. İddia ediyoruz ki, bütün web ortamında en yoğun sağlık bilgisine değinen site biziz. Hepinize geçmiş olsun .

Hastalık Belirtileri ve Nedenleri ile ilgili öğrenmeniz gerekenler

Portalımızda mevcut olan rahatsızlık adları ile alakalı arama kelimeleri : Tedavi Fiyatları, Nedir, Neden Olur, Tehlikeli mi ?, Risk Faktörleri, Tedavisi, Tedavileri, Tedavi Yöntemleri, Muayenesi, Ameliyatı, Evreleri, Nedenleri, Sebepleri, Belirtileri
Sağlık ile bağlantılı tüm bilgileri değerli takipçilerimize sunmaya devam ediyoruz. Sağlık arşivlerimizde ziyaretçilerimizin bulmayı istediği her bir rahatsızlıklar, ilaçlar, sağlık püf noktaları, yapılması tavsiye edilenler, rahatsızlık nedenleri, emareleri, risk faktörleri problem yaratıcı olup olmadığı, tedavisi, ameliyat unsurları ne yapılması icap edeceği ve bunun gibi yaşamımızı etkileyecek, bizim gibilere usül öğretecek her durumda sizlere en geniş ve doğru verileri veriyoruz. Buna ek olarak veri içeriği arşivlerimizde, bugüne ait nöbetçi eczaneleri, tamamıyla şehirlerdeki hekim ve hastane ve poliklinikleri de benzer şekilde sizlerle paylaştırıyoruz. Uygulamanız icap eden çok basit, portallarımıza ulaştıktan sonra, konu ile alakalı linkleri clickleyerek, istediğiniz enformasyonlara basitçe erişebiliyorsunuz. Bahsettiğimiz veriler, bütün webteki kaynaklar ve data bankaları scan edilerek ortaya konmuştur Mutlaka altını çizmek gerekir ki ; bu sitde ortaya konulan konuların gerçekliğini hiçbir zaman savunmuyoruz. Eğer ki mevcut durumla bu problem ile ilgili bir sıkıntı söz konusuysa ilk sırada mevzu ile bağlantılı bir sağlık görevlisine ulaşmanız gerekli olacaktır. Uzmanların sunacağı uygulamalar ile tedavi yöntemleri paralelinde, icap edenleri yapmanız gerektiğini yeniden bilgilerinize sunmak isteriz.

Portalımızdaki öteki konulardan örnekler :

Bebeklerde kabızlık Belirtileri ve Nedenleri : Bebek birkaç gün kaka yapmazsa, Bağırsak hareketlerinde zorlanma varsa, kaka sert ve kuruysa, Karnı ağrıyorsa,, Bulantı varsa, Bebeğin bezinde sıvı lekeleri varsa, kaka kalıntısı var kendisi yoksa, Sert kakanın dışında kan varsa, Huysuzluk ediyorsa, Bebek büyük olasılıkla kabızlık çekiyor, canı yanmasın diye kakasını tutuyor demektir. Bebek bacaklarını çaprazlayıp sıkıyorsa, sağa sola kaykılıp kasılıyorsa sorunu çözmesi için ona yardım etmelisiniz.

Larenjit Belirtileri ile Nedenleri : Ses kısılması en öne çıkan belirtileri arasındadır. Bazı durumlarda ses tamamen yitirilebilir. Boğazda kuruluk hissi hastalık öncesinde sıkça rastlanan sorunlardan ve belirtilerden bir tanesidir. Bazı durumlarda yanma da hissedilebilir… Hasta boğazında sürekli bir cisim varmış gibi bir hisse kapılır, ve sürekli olarak boğazındaki gıcık rahatsızlık verir. Aşırı ve kuru öksürük önemli belirtiler arasında yer alır. Hastalık kendini göstermeye başlayınca da balgamlı öksürük meydana gelir.
Meniere Hastalığı Belirtileri ile Nedenleri : En Rahatsızlık Veren Şikayet Baş Dönmesi. Episodik (Tekrarlayan) Rotasyonel Vertigo Atakları (Dairesel Ya Da Savrulma Şeklinde Bir Hareket), Işitme Kaybı (Hastalığın Ileriki Dönemlerinde Giderek Işitmenin Azalır), Kulakta Çoğu Zaman Sabit Bir Ses Şeklinde Duyulan Çınlama Oluşur.

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit) Belirtileri ve Nedenleri : Saman nezlesi belirtileri, özellikle bahar nezlesi ve polen, havada asılı duran, ağaç ve çiçek polen polen alerjik reaksiyonlar vücudun göstermektedir. Vücudun karşı bir tepki olarak Alerjik rinit, hayvan tüyleri, toz, sporlar, bitkiler ve kimyasal tesisler gibi nezle tanımlanabilir.Saman, burun zarları görülmesidir.Saman ateş, hapşırma, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, gözlerde kaşıntı, kızarıklık, Boğazlar ağrı şişlik , hırıltı, halsizlik, yorgunluk gibi belirtiler vardır. Bu belirtilere neden vücutta histamin salgılanması.

Verem (Tüberküloz Belirtileri) : Bu hastalığın belirtileri öksürük, kilo kaybı, göğüs ağrısı, ateş ve gece terlemeleridir. Bu öksürük haftalarca sürebilir ve kanlı balgam çıkartılabilir. Tedavisiz bırakılan hastalarının % 50′si beş yıl içinde ölecek ve diğerlerinin çoğu ciddi olarak güçsüzleşecektir. Bu hastalık öldürücüdür, fakat tedavi edilebilir.

Akut Böbrek Yetmezliği Belirtileri ile Nedenleri: İdrarda azalma: İdrarda azalma, akut yetmezliğin en çok görülen belirtisidir. Nedeni böbreğin görevini yapmamasıdır. Böbrek süzme işlemini gerçekleştirmediği için, kanda atık maddeler birikir ve akut yetmezlik tablosu görülür. Atık maddelerin vücutta birikmesi: Bu belirtide, idrarda azalmadaki gibi böbreğin görevini yapmaması sonucu görülür. Özellikle üre ve kreatinin maddeleri kanda çok artmıştır eğer tedavi edilmezse ölüme kadar giden komplikasyonlar görülebilir.

Böbrek Yetmezliği Belirtileri ve Sebepleri: Yetmezlik erken dönemlerinde belirtiler çok silik olabilir, tek belirti sık gece idrara kalkma olabilir. Gece idrara kalkma akşam çok sıvı (çay, su, karpuz…) alanlarda veya prostat olanlarda da görülebilir. Gece idrara kalkan bir hastada başka bir neden yoksa bunun nedeni yetmezlik olabilir. Bu nedenle sık sık gece idrara kalkanların mutlaka böbrek yetmezliği yönünden araştırılmaları gereklidir. Bu amaçla kan ve idrar incelemeleri yapılmalıdır.

Portalımızda yer alan veriler güncel bilgilerdir. Hafta Bazlı şeklinde online kaynaklar taranarak, lüzumlu güncellemeler katılmaktadır.Uyarıları kaldırırsanız bir daha bu konuya kayıt olamazsınız. Email Uyarılarını Kaldırma işlemine devam etmek için onaylayın.


İlk Cevap Yazan Siz Olun!

Bu Soruya Cevap Verebilmek için Giriş Yapmalısınız

Hemen sorunu sor:

Soru sormak, yorum yapmak, puan ve hediyeler kazanmak için Giriş Yap

Hemen sorunu sor: