İncelenmek üzere bu yazıyı rapor etmek istediğinizi onaylayın.


hamilelikte karnın aşağıda olması

hamilelikte karnın aşağıda olması konusuna yanıt vererek soranzi puanları kazanabilir, ve bu elde edilen puanlar vasıtasıyla sitemizin siz değerli kullanıcılarımıza sunduğu değerli ödüllerden istediğinizi seçebilirsiniz.

“hamilelikte karnın aşağıda olması“ için buraya ziyaret ediniz!!!

Giriş yaparak puanlama menüsünden armağanınızı şu anda belirleyin.


hamilelikte karnın aşağıda olmasıHamilelik ile ilgili arama yapanların düzenli sayfalara en kısa yoldan ulaşabilmesi ve anlayabilmesi amacıyla uzun süren araştırmalar oluşturduk. hamilelikte karnın aşağıda olması yazımızı gözden geçirirken bilgi verilen diğer yazıları gözden geçirmeyi unutmayın. Tekrar ihtiyacınız olduğunda pratik olarak sitemize gelebilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Sağlık Sitemizde yer alan her sağlık bilgileri, yazılı kaynaklar ve internet data bankaları detaylı olarak araştırılarak meydana getirilmiştir. Arama yapmış olduğunuz hastalık ile alakalı doyurucu bilgi sahibi olmak için aşağıda bulunan linke şimdi tıklayarak ve gittiğiniz yerde, merak ettiğiniz bölüme tıklayarak hamilelik ile ilgili done alabilirsiniz. İddia ediyoruz ki, tüm web kaynakları içinde en fazla sayıda hamilelik ile alakalı hastalık neden ve belirtilerine içerik oluşturan site biziz. Şimdiden geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.


Hamilelikte İlaç Kullanılmasındaki Konular

Gebelikte ilaç almaya başlamadan mutlaka bir tanı konmalıdır. Sadece rahatsızlık belirtileri gözlemlenenler için ilaç alınması önerilmemelidir. Rahatsızlıklar mümkün olduğunca ilaçsız olarak tedavi edilmeye gayret gösterilmelidir. Başka uzmanlar tarafından ilaç yazılıp yazılmadığı araştırılmalıdır.İlacı kullanmaya mümkün olan minimum dozda başlamak gerekir. Gerektiğinde ilacın miktarı kontrollü şekilde arttırılmalıdır. Sakinleştirici ilaç hastaların günlük faaliyetlerine etki edebileceği için düşünmeden kullanılmamalıdır. İlaçların miktar ayarı hassasiyetle ayarlanmalıdır. Yan etkisi olabilecek ilaçlar olabildiğince kısa süre kısa sürede kesilmelidir. İlaçlar gerekli laboratuvar incelemeler yapıldıktan sonra reçete edilmelidir. Tedavi planı basitleştirilmelidir. Hastanın tedaviyi takibini kolaylaştırmak gayesiyle kullanım için takvim hazırlanmalı, ilaç kutuları belirgin şekilde etiketlenmelidir. Tedavi süreci düzenli kontrol edilmeli, gerek duyulmayan ilaçlar tedaviden çıkarılmalı, bir dahaki sefere reçeteye yazılmamalıdır. Her belirti için hemen ilaç kullanmayı denemeyiniz. Hastaneye giderken düzenli olarak kullandığınız tüm ilaçları yanınızda bulundurunuz. Alkol tüketiyorsanız bunu hekiminize belirtiniz. İlaç kullanımıyla alakalı sorunlarınız olursa, mutlaka hekiminize danışınız. Kullanmakta olduğunuz ilaçlar ile alakalı her türlü yan etkiyi mutlaka hekiminize bildiriniz. İlaç alırken herhangi bir zorluk ile karşı karşıya gelirseniz doktorunuza söyleyiniz.
Portalımızda geçerli olan ilaç unvanları ile ilgili arama terimleri : Bitkisel İlaçları, Hamilelikte kullanımı, Gebelikte kullanımı, Kullanıcı yorumları, Neye iyi gelir, Nasıl Kullanılır, Hangi Hastalığa iyi Gelir, İlaç rehberi, İlaç prospektüsü, Yan etkileri, Etkin maddeleri, Yanetkileri, Zararları, fiyatı 2013, fiyatı 2014, Formülü, Farmakolojik özellikleri, Endikasyonları, Kontrendikasyonları, Uyarılar Önlemler, İlaç etkileşimleri, Kullanım şekli, Kullanım Dozu, Tablet, Kapsül, Şurup, Jel, Krem

Rahat bir Hamilelik için Hamilelikte Dikkat Edilecek Konular

Hamilelik süresinde dikkatli olunacak bir çok farklı hususlar vardır. Çünkü hamilelik kadın için her bir şekilde son derece yeni & değişik bir yaşantı olmasının yanı sıra ayrıca kadının her davranışında karnındaki bebeği de düşünmesi gereken bir süreçtir. Bu mevzuda anne adaylarının dikkat etmesi ve itina etmesi gerekli öbür konulardan bahsedilmiştir, değinilen her bir konunun ayrıntılı makalelerini internet sitemizde bulabilirsiniz.

Gebelik döneminde öncelikle dikkat verilmesi gerekli mevzu ilaçlardır. Çünkü bu sırada alınacak ilaç artık sadece kadını değil bebekleri de etkileyecektir. Bu nedenle gebelik sırasında tıbbi danışmanınıza danışmadan ağrı kesici dahil hiçbir ilacı kullanmamanız gerekir. Bunun yanında hekiminizin verdiği ilaçlara harfiyen uymanız gereklidir. Sitemizde eczanelerde satılan ilaçların hamilelik döneminde alınımının etkilerini sizler için araştırıp sunduk. Yine de yeniden altını çizmek isteriz ki bu derlemelerimiz yalnızca veri hedefli olarak, sizin uyması gerekli ana bilgiler doktor tavsiyeleridir.

 • Annelerin dikkat etmesi icap eden en mühim hususlardan bir tanesi de yemek konusudur. Bu hem annenin normal miktarda & normal süratle kg alması için, hem de bebeğin gereken ve değerli besin maddelerini alması için önem arz eder.
 • Hamilelik döneminde sigara, alkol gibi bağımlılık yaratan maddelerden kesinlikle uzak durulması gerekir.
 • Her insanın dikkat etmesi gerektiği şekilde hamilelerin de temizlik kaidelerine ve kişisel temizliğe daha çok itina göstermesi lüzumludur. Çünkü hamilelik döneminde bulaşabilecek enfeksiyonlar ve hastalıklar bebeği de etkisi altına alır.
 • Hamilelikte son derece bol, sizi zorlamayan giysiler seçilmelidir. Topuklu ayakkabılar tercih edilmemelidir. 3-4 cm topuğu olan rahat, sizi rahatsız etmeyen ayakkabılar tercih edilmelidir.
 • Köpek sahibi gebelerin bazı kurallara özen göstermesi gerekmektedir, beslediği hayvanın kakasıyla temas sağlayacak taraflara temas etmemeleri gerekir.
 • Çay, kafein, kola tarzında içeceklerin çok içilmemesi icap eder.
 • Röntgen ışınlarından kaçınılmalıdır. Her şekilde tetkik ve muayene yapılmazdan önce doktorunuza danışın.


 • Uyarıları kaldırırsanız bir daha bu konuya kayıt olamazsınız. Email Uyarılarını Kaldırma işlemine devam etmek için onaylayın.


  İlk Cevap Yazan Siz Olun!

  Bu Soruya Cevap Verebilmek için Giriş Yapmalısınız

  Hemen sorunu sor:

  Soru sormak, yorum yapmak, puan ve hediyeler kazanmak için Giriş Yap

  Hemen sorunu sor: