İncelenmek üzere bu yazıyı rapor etmek istediğinizi onaylayın.


omuzda sert şişlik

omuzda sert şişlik hakkında yanıt vererek aktiflik puanı elde edebilir, & kazanılan puanlar ile sitemizin kullanıcılarımıza sunduğu benzersiz armağanlardan bir tanesini seçebilirsiniz.

“omuzda sert şişlik“ için bu bağlantıyı ziyaret ediniz.

Facebook ile giriş yaptıktan sonra puanlama menüsünden armağanınızı hemen şimdi seçin.


omuzda sert şişlik Sizlerin detaylı konulara en kısa yoldan göz atabilmesi ve faydalanabilmesi için özenli derlemeler gerçekleştirdik. omuzda sert şişlik bilgilerini incelerken bilgi verilen uyarıları incelemeyi pas geçmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak web sitemize girebilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Sağlık Sitemizde yazılmış tüm sağlık dataları, askiplopedik kaynaklar ve internet bilgi bankaları detaylı olarak araştırılarak meydana getirilmiştir. İnceleme yaptığınız kelime ile ilgili doyurucu bilgi sahibi olmak için alt taraftaki bağlantıya şimdi tıklayarak ve gittiğiniz sayfada, ilgili bölümüne tıklayarak bilgi sahibi olmak arzu ettiğiniz hastalığı listemizden tıklayabilirsiniz. Tezimiz odur ki, tüm web siteleri içinde en çok sayıda hastalığa değinmiş olan web sitesi biziz. Şimdiden rahatsızlığuı olan herkese geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Hastalık Belirtileri ve Nedenleri ile alakalı bilinmesi gerekenler

soranzi.com’da geçerli olan hastalık isimleri ile bağlantılı terimler : Emareleri, Ne iyi gelir, Bitkisel Tedavisi, İlaçları, İlacı Yan Etkileri, İlacı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları, Nasıl Tedavi Edilir, Nasıl Geçer, Doktorları, Muayene Ücretleri, Riskli mi ?, Operasyonları, Bitkisel İlaçları vb…
Hastalıklar ve çareleri ile bağlantılı tüm dataları sizlere arz etmeye devam ediyoruz. Sağlık arşivlerde kullanıcılarımızın aradığı tüm hastalık, ilaçlar, ince noktalar, yapılması tavsiye edilenler, rahatsızlık sebepleri, belirtileri, risk faktörleri tehlikeli olup olmadığı, tedavileri, operasyon unsurları ne yapılması gerektiği ve bunun gibi sağlığımızı etkileyecek, bize yöntem gösteren her hususta size en engin ve doğru bilgileri sayfalarımıza taşıyoruz. Buna ilave olarak data bankası arşivlerimizde, o günün nöbetçi eczaneleri, bütün vilayetlerdeki hekim ile sağlık kurumlarını da aynı durumda takipçilerimizle paylaşıyoruz. Uygulamanız gereken çok kolay, bilgi bankalarımızı girdikten sonra, ilgili konulara sahip olan linkleri clickleyerek, istediğiniz verilere kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Bu öneri ve bilgiler, bütün webteki kaynaklar ile ansiklopediler taranarak hazırlanmıştır. Kesinlikle söylemek gerekir ki ; sağlık portallarımızda sizlere sunulan önerilerin doğruluğunu hiçbir halde iddia etmiyoruz. Eğer ki şu anda ki durum ile bu problem hususunda bir problem söz konusu olursa en önce husus ile bağlantılı bir sağlık görevlisine ulaşmanız zorunlu olmaktadır. Doktorların sunacağı öneriler ile muayene metodları paralelinde, icap edenleri hayata geçirmeniz zorunluluğunu tekrar bilgilerinize sunmak isteriz.

Sayfalarımızdaki farklı konulardan örnekler :

Diş Apsesi Belirtileri ile Nedenleri : Dişte sürekli ya da zonklama şeklinde ağrı; / Sıcak ya da soğuk yiyecek ve içeceklere karşı hassasiyet; Çiğnerken acı; Boyunda şişler Ateş ve genel kırıklık.

Bebeklerde kabızlık Belirtileri ile Nedenleri : Bebek birkaç gün kaka yapmazsa, Bağırsak hareketlerinde zorlanma varsa, kaka sert ve kuruysa, Karnı ağrıyorsa,, Bulantı varsa, Bebeğin bezinde sıvı lekeleri varsa, kaka kalıntısı var kendisi yoksa, Sert kakanın dışında kan varsa, Huysuzluk ediyorsa, Bebek büyük olasılıkla kabızlık çekiyor, canı yanmasın diye kakasını tutuyor demektir. Bebek bacaklarını çaprazlayıp sıkıyorsa, sağa sola kaykılıp kasılıyorsa sorunu çözmesi için ona yardım etmelisiniz.

Faranjit Belirtileri ve Sebepleri : Boğazda ağrı, yanma, kuruluk hissi, kaşınma, Yutkunurken zorlanma ve bunun uyurken rahatsız etmesi, Öksürük, Ateş, ses kısılması , Halsizlik, yorgunluk, Burnun akması, Baş ağrısı

Soğuk Algınlığı Belirtileri ile Sebepleri: Bu duruma yakalan insanların %25inde, bağışıklık sistemleri farklı tepki verdiği için herhangi bir belirti görülmez.. Bazen bakteriler; kulak veya sinüsleri etkileyebilir – bu ikincil bakteriyel enfeksiyon olarak bilinir -ve bu durumda hastalık antibiyotikler ile tedavi edilebilir.

Böbrek Yetmezliği Belirtileri ile Sebepleri: Yetmezlik erken dönemlerinde belirtiler çok silik olabilir, tek belirti sık gece idrara kalkma olabilir. Gece idrara kalkma akşam çok sıvı (çay, su, karpuz…) alanlarda veya prostat olanlarda da görülebilir. Gece idrara kalkan bir hastada başka bir neden yoksa bunun nedeni yetmezlik olabilir. Bu nedenle sık sık gece idrara kalkanların mutlaka böbrek yetmezliği yönünden araştırılmaları gereklidir. Bu amaçla kan ve idrar incelemeleri yapılmalıdır.
Hidrosel Belirtileri ve Nedenleri: Hidroselin gelişimi yavaş ve sinsidir. Hasta erbezi torbasında ağrısız, ama bir ağırlık duygusu veren, ilerleyici nitelik¬te bir büyüme saptar. Erbezi torbasmda-ki şişliğin bir tarafından cep feneri tutu¬larak bakıldığında, içindeki sıvının say¬dam olması nedeniyle testis ve epididime ait karaltılar görülür. Bu tipik bir belirtidir. Ayrıca kütlenin elle yoklan¬masında ağn olmaz. Erbezi torbasının derisi gergin, ama normaldir.
Kadınlarda idrar kaçırma Belirtileri ile Nedenleri: Kadınlarda idrar kaçırma, sıklıkla mesane ve rahim sarkmaları sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu sarkmaların en sık nedenleri ise normal doğumlar sonrası meydana gelen bağ dokusu zayıflamalarıdır. Özellikle zor ve travmatik doğumlar, bebeğin normalden iri olması stres inkontinans görülme sıklığını arttırmaktadır.
İdrarda Yanma Belirtileri ile Sebepleri: İdrar yaparken yanma hissi idrar yolları enfeksiyonunda sık görülen bir belirtidir. Özellikle kadınlarda idrar yollarının giriş bölümüne kolayca giren bakteriler idrar kesesine ulaşarak sistite neden olurlar. Erkeklerde idrar yaparken yanma hissi duyulması, bel soğukluğu veya klamidya enfeksiyonu gibi cinsel yolla bulaşan bir hastalık belirtisi olabilir. Prostat iltihabı erkeklerde idrar yaparken yanma hissine sebep olabilir.

Vajinismus Belirtileri ve Nedenleri: Cinsel ilişkinin son derece ağrılı, acılı olması, Vajina içine tampon, fitil veya vajinal tablet yerleştirememe, Jinekolojik muayene olamama, Vajinal ultrasona girememe…

Egzama Belirtileri ile Nedenleri : İltihaplı deri bölgesi kızarır ve kaşınır. Aynı zamanda kurur ve üstünde sivilceye benzer oluşumlar bulunur; yer yer su toplar. Bölge kaşınırsa, enfeksiyon yayılır, deri kanar ve iltihaplanıp ağrı yapabilir. Çatlaklardan giren mikroplar bedene yayılabilir. Kaşınarak tahriş edilmiş bir bölge çok rahatsızlık verebilir. Önce yüzde ve baş derisinde çıkar, sonra kollarda ve bacaklarda, özellikle derinin katlandığı ya da giysilerin sürtündüğü yerlerde oluşur.

İmpetigo Belirtileri ile Sebepleri: Çabucak çatlayan kırmızı yaralar, birkaç gün sızıntı yaptıktan sonra sarımsı kahverengi bir kabuk şeklini alır, Kaşıntı, Ağrısız, içi sıvı dolu kabarcıklar, Daha ciddi formunda, derin ülserlere dönüşen içi sıvı ya da irin dolu ağrılı yaralar.
İsilik Belirtileri ve Nedenleri: Bu hastalığın belirtisi kırmızı benekçiklerden oluşan, sıcak ve kaşıntılı bir döküntü-dür. Benekçikler en çok yüz. boyun çevresi, dirsek içleri ile dizlerin arka yanlarında ve kasıkların kat yerlerinde çıkar. Bu alanlar, ter bezlerinin yoğun olarak bulunduğu buna karşılık çok fazla miktarda terin kapalı kaldığı (yüz dışında) yerlerdir.

Malign Melanomun Belirtileri ile Sebepleri: Deri muayenesi rutin doktor kontrolünün bir parçasıdır, ayrıca kişinin kendisi de derisini muayene edebilir. Benler çok sık görülen deri lezyonlarıdır, doğumda var olabilir veya sonradan ortaya çıkabilir. Bazı kişilerde displastik nevus veya atipik ben adı verilen anormal görünümlü ve çok sayıda benler olabilir. Bu kişilerin düzenli aralıklarla bir deri hastalıkları uzmanı tarafından kontrol edilmesi uygundur.

Ödem Belirtileri ve Sebepleri: Böbrek, kalp, damar ve karaciğer hastalıkları, hormonal bozukluklar ile çeşitli alerjiler vücutta ödem oluşmasına sebep olabilmektedir. Bunların yanı sıra kişide neden olduğu düşünülen ciddi bir hastalık yoksa o zaman fazla kilolar, aşırı tuz tüketimi, az su alımı, kronik yorgunluk, uzun süre ayakta durmak, fazla karbonhidratlı beslenmek, ortamın sıcaklığı ve aşırı terleme ve kadınlarda adet öncesi dönemde veya gebelik döneminde olunması da neden olabilecek faktörler olarak düşünülmelidir.

Sitemizde bulunan veriler güncel datalardır. Hafta Bazlı şekilde internet sağlık bilgi bankaları gözlemlenerek, gerekli güncellemeler yapılmaktadır.Uyarıları kaldırırsanız bir daha bu konuya kayıt olamazsınız. Email Uyarılarını Kaldırma işlemine devam etmek için onaylayın.


İlk Cevap Yazan Siz Olun!

Bu Soruya Cevap Verebilmek için Giriş Yapmalısınız

Hemen sorunu sor:

Soru sormak, yorum yapmak, puan ve hediyeler kazanmak için Giriş Yap

Hemen sorunu sor: